W poszukiwaniu niebanalnych dekoracji do domu warto zwrócić uwagę na produkty tapicerowane. Z dnia na dzień zyskują one na popularności dzięki swojej funkcjonalności i uniwersalnemu designowi. Przekonaj się, jak łatwo możesz wkomponować je w wystrój swojego mieszkania i nadać mu w ten sposób wyjątkowy charakter.

Lampy tapicerowane

To sprytny sposób na zapewnienie dodatkowego źródła światła w pomieszczeniu, a jednocześnie efektowna dekoracja. Możesz wybierać między wieloma różnymi wzorami i kolorami lamp, dopasowują je do własnych upodobań i pozostałych elementów wystroju.

Obrazy tapicerowane

Tego typu obrazy to świetna alternatywa dla klasycznych pejzaży czy portretów. Sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach urządzonych zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

Ramy tapicerowane

Jeśli cały obraz wykonany z materiału niekoniecznie odpowiada Twojemu gustowi, warto wykorzystać wykorzystanie tapicerowanych ram. Świetnie wyeksponują zarówno obrazy, jak i ulubione zdjęcia.

Tapicerowane napisy

Kolejna propozycja to tapicerowane napisy. Możesz w ten sposób umieścić na ścianie swój ulubiony cytat, hasło motywacyjne albo imiona członków Twojej rodziny. Różnorodne fonty, które masz do dyspozycji, pozwalają na personalizację liter i dopasowanie ich do stylu wnętrza.

Kotary z materiału

W dużych pomieszczeniach można zdecydować się na przesłonięcie części ściany efektowną kotarą. W ten sposób stworzysz wrażenie głębi. Kotara świetnie sprawdzi się również wtedy, gdy chciałbyś zasłonić jaką część pokoju albo wydzielić w nim różne strefy, na przykład dzienną i sypialną.

Wianki tapicerowane

Z materiału można wykonać również dekoracje w formie kwiatowych wianków. Są znacznie trwalsze od tych wykonanych z żywych roślin, a prezentują się równie efektownie. Ważne tylko by dobrać kolorystykę i wielkość dekoracji do konkretnego pomieszczenia.

Zapoznaj się z wszystkimi pomysłami na wykorzystanie tapicerowanych dekoracji w aranżacji wnętrz i wybierz te, które spodobają Ci się najbardziej. Twoje mieszkanie z pewnością zyska dzięki nim niepowtarzalny charakter.