Jeśli wydaje Ci się, że Twoje mieszkanie lub dom jest nudne i mało interesujące, najwyższy czas to zmienić. Czasem wystarczy kilka dodatków albo przestawienie paru mebli, żeby zupełnie odmienić charakter całego pomieszczenia i sprawić, że przebywanie w nim będzie o wiele przyjemniejsze. Sprawdź, co zrobić, by Twoje wnętrza zyskały niepowtarzalny charakter i już od momentu wejścia zachwycały każdego, kto je odwiedzi.

Zagraj kolorem

Aby ożywić salon czy sypialnię, dobrze jest wprowadzić do aranżacji nieco koloru. Ważne jednak, by robić to z wyczuciem. Zbyt wiele barw, zwłaszcza w niewielkim pomieszczeniu może sprawić, że stanie się ono przytłaczające, a przebywanie w nim bardzo męczące.

Najlepiej zatem wybrać jeden podstawowy odcień, w którym będzie utrzymana większość dodatków i ewentualnie uzupełnić go o drugi akcent kolorystyczny. Pozostałe elementy wystroju powinny stanowić jedynie tło i być utrzymane w neutralnej kolorystyce, na przykład bieli, czerni, szarości, beżach czy naturalnych barwach drewna.

Unikaj chaosu i przepychu

Jednym z najczęstszych błędów, które przydarzają się osobom poszukującym sposobu na to, by aranżacja pomieszczeń w ich mieszkaniu stała się ciekawsza, jest wykorzystywanie wielu różnych trendów równocześnie. W efekcie żaden z nich nie dominuje, a wnętrze staje się karykaturalne. Aby uniknąć tego efektu, staraj się korzystać z inspiracji wnętrzarskich z umiarem, decydując się tylko na takie, które dobrze komponują się z pozostałymi elementami wystroju i tworzą spójną całość.

Nie bój się eksperymentów

Wiele mebli i dodatków prezentuje się efektownie dopiero po ustawieniu w konkretnym miejscu albo w zestawieniu z innymi dekoracjami. Nie bój się w związku z tym testować różnych układów i aranżacji. Przestawiaj wszystko tak długo, aż uda Ci się osiągnąć zadowalający efekt. Jeśli coś naprawdę Ci się podoba, z pewnością uda Ci się znaleźć na to odpowiednią lokalizację w swoim domu, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie do niego nie pasować.