Każdy z nas lubi przebywać w pięknych wnętrzach, nie każdy jednak potrafi je samodzielnie aranżować. Mnogość inspiracji i trendów, które są promowane jako modne, nie ułatwia sytuacji. Przeczytaj i dowiedz się, na które z nich rzeczywiście warto zwrócić uwagę i wykorzystać je przy urządzaniu pomieszczeń w swoim domu lub mieszkaniu tak, aby były modne i stylowe, a jednocześnie funkcjonalne.

Postaw na minimalizm

Minimalizm to jeden z najgorętszych trendów przy aranżacji salonów. Przy doborze dodatków należy zachować umiar. Bogato zdobione meble również nie będą najlepszym wyborem, jeśli chciałbyś stworzyć modne wnętrze. Obowiązuje zasada: mniej znaczy więcej. Jeśli to tylko możliwe, wszystkie zbędne przedmioty dobrze jest usunąć z zasięgu wzroku.

Wybierz naturalne elementy

Na czasie wciąż pozostają akcenty dekoracyjne nawiązujące do natury. Mogą to być zarówno roślinne motywy na tapetach czy pokryciach poduszek, jak i kamień czy drewno wykorzystywane na podłogach, ścianach lub dodatkach. To bardzo uniwersalny trend, który bardzo łatwo wkomponować w wystrój większości pomieszczeń, nadając im modny charakter.

Wykorzystaj kolory i tekstury, aby nadać wnętrzu charakter

Wiele osób urządza salon bardzo zachowawczo, unikając mocnych akcentów kolorystycznych czy wyrazistych tekstur i licząc na to, że dzięki temu stworzą modne wnętrze na lata. Nic bardziej mylnego. To raczej gotowa recepta na nudną aranżację nijakiego pomieszczenia. Aby uniknąć takiego efektu, baw się kolorami. Stwórz neutralną bazę i zdecyduj się na jeden lub dwa odcienie, w których będą utrzymane wszystkie dodatki. Możesz też wykorzystać drewniane akcenty, przełamujące klasyczną czerń i biel. To zestawienie, które wciąż jest na czasie i nigdy się nie zestarzeje.

Na każdym etapie urządzania swojego salonu pamiętaj o tym, że ma on być nie tylko zaaranżowany w zgodzie z aktualnymi trendami, ale przede wszystkim wygodny dla swoich użytkowników. Wybieraj tylko te modne dodatki i materiały, które faktycznie odpowiadają Twojemu poczuciu estetyki. Dzięki temu stworzysz miejsce, w którym będziesz na co dzień przebywać z prawdziwą przyjemnością.