Urządzając pokój dziecka, warto zapoznać się z najnowszymi trendami związanymi z aranżacją wnętrz dla najmłodszych. Oczywiście nie musisz wiernie ich odwzorowywać. Wystarczy, że potraktujesz je jako inspirację i wybierzesz spośród nich te, które najbardziej odpowiadają Tobie i Twojej pociesze. Zwróć uwagę na przykład na lampy ścienne tapicerowane, które z dnia na dzień zyskują na popularności.

Co wyróżnia tapicerowane lampy ścienne?

To wyjątkowy rodzaj opraw oświetleniowych, łączących w sobie niebanalną stylistykę z funkcjonalnością. Wykonuje się je z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału i w związku z tym są bardzo lubiane przez najmłodszych. Jednocześnie są trwałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w dziecięcych pokojach. Światło, które dają, jest lekkie i delikatne. Całe wnętrze, które oświetlają, nabiera dzięki temu wyjątkowej przytulności.

Najmodniejsze lampy tapicerowane dla dzieci

Które z dostępnych w sprzedaży modeli odpowiadają najnowszym trendom? Przede wszystkim te kolorowe, wpisujące się w stylistykę dziecięcych pokoi. Sporą popularnością cieszą się zawsze lampy w kształcie zwierząt czy bohaterów bajek. Niezmienne do najmodniejszych wariantów lamp należą też chmurki w różnych odcieniach. To uniwersalny motyw, który bardzo dobrze wygląda w większości pomieszczeń projektowanych z myślą o najmłodszych. Chłopcom bardzo podobają się również oprawy odwzorowujące swoim wyglądem pojazdy, a dziewczynki chętnie wybierają lampki w kształcie owoców.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampy?

Tak jak wszystkie pozostałe elementy wystroju, powinna ona przede wszystkim dobrze komponować się ze stylistyką i kolorystyką całego pomieszczenia. Niekoniecznie musi odpowiadać najnowszym trendom w aranżacji. Znacznie ważniejsze jest to, żeby wpisywała się w gusta swoich małych użytkowników. Jeśli masz problem z wyborem konkretnego modelu, po prostu poproś o pomoc swoje dziecko. To najlepszy doradca – biorąc pod uwagę jego zdanie, możesz mieć pewność, że decyzja będzie trafiona.