Efektowne dekoracje umieszczone na ścianach mogą sprawić, że całe wnętrze będzie prezentowało się o wiele bardziej stylowo. Przeczytaj, jakie ozdoby są obecnie na czasie i na co zwrócić uwagę przy ich doborze. Zastosuj nasze wskazówki w praktyce, a nie będziesz musiał korzystać z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz!

Gdzie sprawdzą się tapicerowane ramy i obrazy?

To świetne rozwiązanie zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Wystarczy, że odpowiednio dobierzesz kolorystykę i tematykę obrazów. Jeśli materiałowe grafiki niekoniecznie odpowiadają Twoim upodobaniom, możesz zdecydować się także na tapicerowane ramy. Wystarczy umieścić w nich dowolne grafiki czy zdjęcia. Dobrym pomysłem jest też stworzenie mini galerii obrazów w podobnych stylistycznie ramach o różnej wielkości. Aby osiągnąć pożądany efekt, zadbaj tylko o to, by całość była spójna pod względem kolorystycznym.

Kiedy warto wybrać tapicerowane lampy ścienne?

Kolejna ciekawa propozycja to tapicerowane lampy ścienne. Ich uniwersalna stylistyka sprawia, że łatwo dobrać odpowiedni model do każdego pomieszczenia. Delikatne, nastrojowe światło, które dają, przysparza przytulności wnętrzu. Z tego powodu szczególnie dobrze sprawdzają się w sypialniach i pokojach dziecięcych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je również w przedpokoju lub w salonie.

Inne pomysły na tapicerowane ozdoby

W poszukiwaniu niebanalnych ozdób do mieszkania warto zwrócić uwagę również na tapicerowane napisy czy wianki. Pamiętaj jednak, że takie dekoracje stanowią dość mocny akcent stylistyczny i nie ze wszystkim dobrze się komponują. Najlepiej, jeśli to one będą stanowiły centralny punkt pomieszczenia, żeby uniknąć wrażenia przesytu i chaosu.

Chociaż opisane wyżej pomysły na dekoracje, mogą wydawać się bardzo interesujące, pamiętaj jednak, że najważniejsze, by każdy z nich był spójny z pozostałymi elementami wystroju. Tapicerowane ozdoby szczególnie dobrze wyglądają we wnętrzach nowoczesnych, utrzymanych w minimalistycznym stylu. Łącznie ich z innymi ozdobami może okazać się trudne i wymagać sporego wyczucia.